برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
0

هیتر و هویه گرداک GORDAK 952-V

•اتصال به برق 110_ 220 ولت

●اطلاعات هیتر

•توان مصرفی حداکثر 650 وات W

•محدوده دمایی  100 _ 500 درجه سانتیگراد

•هوادهی 26.5 لیتر در دقیقه

●مشخصات هویه

•توان مصرفی 50 وات W

•محدوده دمایی 200 _480 درجه سانتیگراد

•جنس المنت سرامیک

•ابعاد دستگاه  24.5 ×18.4 ×13.5 سانتیمتر

هیتر و هویه دیجیتال گورداک مدل GORDAK 952-V قابلیت قطعی کامل باد را هنگام کار بر روی آی سی های SMD را دارد.

ادامه مطلبShow less
نام تجاری:
دوست داشتن0
0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
ناموجود
(283 رای)
توضیحات

جهت آشنایی بیشتر با قطعات موجود در کارتن و نحوه ی عملکرد هیتر و هویه گرداک GORDAK 952-V از این ویدیو که در صفحه آپارت یدک موبایل قرار دارد دیدن کنید.

لیست اقلام همراه دستگاه:

 •          دستگاه اصلی: 1 عدد
 •          دسته ی لحیم کاری: 1 عدد
 •          دسته ی هوای داغ: 1 عدد
 •          پایه ی لحیم کاری (شامل اسفنچ تمیز کننده): 1 عدد
 •          پایه ی استیشن هوای داغ: 1 عدد
 •          نازل: 4 عدد
 •          کارت نگهداری: 1 عدد

لطفا هنگام خرید اقلام اشاره شده را چک کنید و از وجود آنها اطمینان حاصل کنید.

هشدار:

1- قبل از کار با دستگاه حتما دفترچه راهنما را به دقت بخوانید.

2- لطفا قبل از روشن کردن دستگاه، ابتدا دسته ی هویه را وصل کنید. قبل از وصل کردن دسته، به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنید و یا به بخش اتصال دستگاه دست نزنید وگرنه ممکن است دستگاه دچار شوک الکتریکی شود.

3- هیچ وسیله ی فلزی را نزدیک خروجی هوای دستگاه قرار ندهید. در غیر این صورت دستگاه آسیب می بیند یا دچار شوک الکتریکی می گردد.

4- لطفا به اقلام همراه دستگاه آسیب نرسانید وگرنه شامل گارانتی نمی شوند.

5- اگر دستگاه دچار مشکل شد، حتما با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و از آنها بخواهید شما را راهنمایی کنند. افراد نا متخصص نباید دستگاه را باز کنند چون احتمال آسیب رساندن به آن را افزایش می دهند.

6- لطفا دستگاه را به هیچ وجه در مجاورت گاز یا مایع قابل اشتعال و حتی مواد آتش گیر مانند کاغذ استفاده نکنید.

7- نوک هویه و خروجی هوای دستگاه به هنگام استفاده بسیار داغ هستند. هرگز آنها را لمس نکنید یا دست تان را در معرض مستقیم هوای گرم قرار ندهید. در غیر این صورت دچار آسیب خواهید شد.

8- لطفا المنت دسته ی هویه را حتی عمدا جابجا نکنید، نیندازید و شدیدا تکان ندهید چون ممکن است المنت حرارتی یا دستگاه صدمه ببینند.

9- دستگاه بصورت خودکار پس از خاموش شدن سرد خواهد شد. زمانی که دما کمتر از 100 درجه سانتی گراد شد، دستگاه را خاموش نکنید یا کابل آن را از برق نکشید تا پروسه ی سرد شدن دستگاه تکمیل شود.

10- این دستگاه پس از خاموش شدن هیچ گونه اتلاف انرژی ندارد. اما برای ایمنی بیشتر بهتر است آن را از برق بکشید اگر برای زمان طولانی استفاده نمی شود.

اسامی قسمت های مختلف دستگاه:

 •          اکونومی
 •          دسته ی هوای داغ
 •          پایه ی دسته ی هوای داغ
 •          دسته ی هویه ی لحیم کاری
 •          پایه ی دسته ی هویه
 •          دکمه ی استیشن هوای داغ
 •          دکمه ی استیشن لحیم کاری
 •          کانکتور دسته ی لحیم کاری
 •          لوله ی دسته ی هوای داغ
 •          نازل

معرفی اجزای روی برد دستگاه:

1- دکمه ی تنظیم سرعت هوا

2- دکمه ی تنظیم دمای استیشن بازنگری لحیم کاری

3- لوله ی خروجی هوای داغ

4- سوئیچ استیشن بازنگری

5- سوئیچ استیشن لحیم کاری

6- کانکتور دسته ی لحیم کاری

7- دکمه ی تنظیم دمای هویه

8- نمایشگر دمای استیشن بازنگری

9- نمایشگر دمای استیشن لحیم کاری

10- لامپ مشخص کننده ی سرعت هوا

11- لامپ شاخص هوای داغ

12- لامپ حرارت هویه

13- دکمه ی "+" تنظیم دمای هوای داغ

14- دکمه "-" تنظیم دمای هوای داغ

15- کالیبراسیون تنظیم دمای هوای داغ

16- سوئیچ استارت

17- نمایشگر داده ها

18- صفحه ی نمایش سرعت باد

19- دکمه ی "+" تنظیم سرعت باد

20- دکمه ی "-" تنظیم سرعت باد

21- دکمه ی "+" تنظیم دمای هویه

22- دکمه ی"-" تنظیم دمای هویه

23- دکمه ی تنظیمات

24- دکمه ی"+" تنظیم داده

25- دکمه ی"-" تنظیم داده

معنی کدهای دیجیتال نمایش داده شده در نمایشگر دستگاه:

S-E به معنی از کار افتادن سنسور یا خراب شدن قسمت های الکتریکی مربوطه است.

H-E به معنی از کار افتادن المنت حرارتی و دیگر قسمت های الکتریکی مربوطه می باشد.

H-E (چشمک زن) یعنی المنت حرارتی دما از کنترل خارج شده است.

توضیح نحوه ی استفاده

دستگاه با استفاده از دستگیره ها به کار می افتد تنها کافیست آنها را تنظیم کنید. سپس دستگاه را روشن کرده و هیتر شروع به گرم کردن می کند.

مدل های دستگاه:

1- 950D

این مدل از دستگیره های چرخشی برای کنترل باد بهره می برد. با تغییر دادن دستگیره ها می توانید سرعت باد را عوض کنید (اگر آن را در خلاف جهت ساعت بچرخانید آنگاه سرعت باد کم می شود و بالعکس). برای تنظیم دما کافیست دکمه ی آن را فشار دهید، دکمه های 13 و 14 این کار را با دقت 1 درجه سانتی گراد انجام می دهند.

2- 952V

این مدل از کنترل میکروکامپیوتری استفاده می کند که نحوه ی عملکرد آن بصورت زیر است:

این دستگاه دارای 3 کیبورد کنترل است که در آن * دکمه ی تنظیم، UP دکمه ی اضافه کردن داده و DOWN دکمه ی کم کردن داده هستند. زمانی که دکمه ی * را فشار دهید نمایشگر VFD دستگاه به مدت 1 ثانیه تمامی داده ها را نمایش خواهد داد. اگر می خواهید داده را تغییر دهید کافیست دکمه ی * را بمدت چند ثانیه نگه دارید سپس دستگاه بصورت خودکار به حالت تنظیمات می رود، آنگاه دستوری که می خواهید را انتخاب کنید که با این کار چراغ شاخص چشمک خواهد زد.

شروع یا اتمام کار با استیشن هوای داغ و لحیم کاری: شما می توانید هر کدام از این کارها را به راحتی انجام دهید. برای شروع یا اتمام کار با استیشن هوای داغ کافیست دکمه ی تنظیم * را فشار دهید، سپس دکمه ی UP را بزنید و در آخر می توانید هوای داغ را باز یا بسته کنید. برای شروع یا اتمام لحیم کاری نیز کافیست دکمه ی * را بزنید و سپس دکمه ی DOWN را بزنید.

توجه: زمانی که استیشن هوای داغ خاموش می شود، دستگاه بصورت خودکار وارد پروسه ی سرد شدن می شود و دما تا کمتر از 100 درجه خنک می شود، پمپ هوا از کار خواهدافتاد تا دسته ی لحیم کاری و هیتر سرد شوند. بنابراین در این مرحله دستگاه را از برق نکشید.

3- 952D

این مدل نیز از کنترل میکروکامپیوتری بهره می برد که دارای 9 کیبورد با کارآیی لحیم کاری و باز کردن لحیم است. این مدل می تواند بصورت مجزا یا با هم عمل کند، دارای نمایشگر رنگی VFD است و به صورت زیر کار می کند:

همان طور که اشاره شد این مدل دارای 9 کیبورد است، دکمه ی تنظیم DISP را فشار دهید که با این کار نمایشگر تمامی داده ها را بمدت 1 ثانیه نمایش خواهد داد. با فشار دادن دکمه ی مورد نظر، دستگاه بصورت خودکار به حالت مورد نظر خواهد رفت و لامپ آن شروع به چشمک زدن می کند.

برای شروع یا اتمام کار با استیشن هوای داغ کافیست دکمه ی ON/OFF یا 4 را فشار دهید سپس با دستگاه کار کنید. برای کار با استیشن لحیم کاری نیز باید دکمه ی ON/OFF یا 5 را فشار دهید.

توجه: زمانی که استیشن هوای داغ خاموش می شود، دستگاه بصورت خودکار وارد پروسه ی سرد شدن می شود و دما تا کمتر از 100 درجه خنک می شود، پمپ هوا از کار خواهدافتاد تا دسته ی لحیم کاری و هیتر سرد شوند. بنابراین در این مرحله دستگاه را از برق نکشید.

نحوه ی استفاده از استیشن لحیم کاری با هوای داغ:

1- لطفا قبل از استفاده، سه پیچ واقع در انتهای دستگاه را باز کنید. دستگاه، دستگیره و نازل متناسب با IC را وصل کنید

2- زمانی که نازل اسپری را وصل کردید، نازل را درون خروجی هوا بگذارید و پیچ ها را کمی سفت کنید. زمانی که نازل اسپری را برمی دارید پیچ ها را شل کنید و بردارید. اگر حین کار لازم شد نازل را عوض کنید، آنگاه صبر کنید دستگاه خنک شود.

3- با روشن کردن دستگاه، المنت حرارتی شروع به گرم شدن می کند. زمانی که دما به مقدار تنظیم شده رسید، لامپ مربوط به آن شروع به چشمک زدن می کند.

4- تنظیمات جریان هوا: این تنظیمات بسیار راحت است و تا حدودی سلیقه ای می باشد. پیشنهاد می کنیم جریان باد را کمی بیشتر تنظیم کنید تا باد کم با دمای زیاد نداشته باشید چون اگر برای مدت طولانی در این شرایط کار کنید ممکن است هیتر دستگاه آسیب ببیند.

5- تنظیم دما: پیشنهاد می کنیم دما را بین 300 تا 350 درجه تنظیم کنید، اما این محدوده به نوع کار شما بستگی دارد. برای جلوگیری از PCB، پیشنهاد می کنیم حتی الامکان لحیم کاری را در دمای پایین انجام دهید تا نوک هویه ذوب نشود. هم چنین لحیم کاری را در جریان هوای کم و دمای زیاد در زمان طولانی انجام ندهید در غیر این صورت المنت پلاستیکی دسته ی هیتر آسیب می بیند و عمر آن در دراز مدت کاهش می یابد.

6- شما می توانید پس از تنظیم کردن دستگاه به جوش دادن ادامه دهید. حین پروسه ی برداشتن قلع بایستی ابتدا مقدار کافی از مواد لحیم کاری بر روی نوک هویه بگذارید سپس نوک هویه را با هوای داغ گرم کنید. پس از اینکه قلع جوشکاری شده ذوب شد، از قلم های مخصوص برداشتن IC استفاده کنید تا آنها را بردارید. حین پروسه ی لحیم کاری نیز کافیست لحیم کاری را انجام دهید و مواد باقی مانده را از روی IC ها پاک کنید. برای لحیم کاری بهتر است از هوای داغ استفاده کنید تا جوش موثر داشته باشید.

7- زمانی که با یک BGA بزرگ سر و کار دارید باید از استیشن هوای داغ استفاده کنید، استیشن و پایه ی لحیم کاری را مجددا گرم کنید تا پروسه ی جوش دادن راحت تر شود.

تعویض المنت حرارتی

ابتدا پیچ های 2،1 و 3 نشان داده شده در شکل را باز کنید. سپس لوله ی استیل (7) را بیرون آورید. در مرحله بعد قسمت های دیگر المنت را جدا کنید و المنت حرارتی را تعویض کنید. پس از تعویض، دسته را مجددا سر هم کنید.

همان طور که در شکل 2 می بینید قسمت های مختلف المنت نشان داده شده اند که بخش 4 دستگیره، بخش 5 استنت های حرارتی، بخش 6 سیم اتصال، بخش 7 لوله ی استیل، بخش 8 پیچ فیکس شده روی لوله، 9 هیتر و 10 کانکتور هیتر هستند.

دستورالعمل های تعویض المنت حرارتی

1- پس از باز کردن المنت های دسته، لوله ی استیل لحیم کاری را بیرون بیاورید. سپس کانکشن های آن را قطع کنید و المنت را بردارید.

2- از المنت های اصلی برای تعویض استفاده کنید در غیر این صورت دستگاه به درستی کار نخواهد کرد.

3- زمانی که پایه های المنت حرارتی را نصب می کنید حتما آنها را به درستی و در جای خودشان قرار دهید. چهار پایه بر روی این المنت قرار دارند که دو تای آنها در سنسور و دو تای دیگر با المنت کوپل شده اند.

تعویض فیوز

همان طور که در شکل مشخص است جعبه فیوز را بیرون آورید و آن را تعویض کنید. لطفا قبل از تعویض حتما فیوز را بررسی کنید تا علت خراب شدن آن را بفهمید.

نحوه ی لحیم کاری

قبل از استفاده، دسته ی هویه را به دستگاه وصل کنید. سپس دما را تنظیم کنید و پس از پایدار شدن دما، لحیم کاری را شروع کنید.

زمانی که استیشن لحیم کاری کار می کند، دمای نوک هویه به 200 تا 480 درجه می رسد. بنابراین خیلی احتیاط کنید و نکات ایمنی زیر را رعایت کنید.

 •          حین لحیم کاری به هیچ وجه نوک هویه یا قسمت های فلزی آن را لمس نکنید.
 •          نوک هویه را نزدیک مواد قابل اشتعال نبرید. پس از اتمام کار، دستگاه را خاموش کنید.
 •          از نوک هویه فقط برای لحیم کاری استفاده کنید و از آن برای موارد دیگر استفاده نکنید در غیر این صورت نوک هویه یا المنت حرارتی آن خراب می شود.
 •          حین کار با هویه مقداری دود تولید می شود که بایستی با تهویه ی مناسب از محیط کار خارج شود.
 •          از اسفنج تعبیه شده برای تمیز کردن نوک هویه استفاده کنید. قبل از استفاده حتما آن را با آب خیس کنید و خشک کنید تا به نوک هویه آسیب نرساند.
 •          اگر از استیشن لحیم کاری استفاده نمی کنید آن را بر روی پایه اش قرار دهید.

نگهداری و استفاده از نوک هویه

1- یک هویه ی لحیم کاری نسبتا بزرگ انتخاب کنید چون انتقال حرارت آن بیشتر خواهد بود.

2- زمانی که برای اولین بار از نوک هویه ی جدید استفاده می کنید، باید دمای آن به 200 درجه برسد.

3- نوک هویه را بطور مرتب تمیز کنید تا ترکیبات اکسید تشکیل شده روی آن پاک شوند و بازدهی انتقال حرارت هویه بهتر شود.

4- اگر از هویه استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید تا نوک هویه برای مدت طولانی داغ نشود در غیر این صورت مایع لحیم کاری روی آن اکسید شده و کارآیی آن کاهش می یابد.

5- نوک هویه را به درستی جا سازی کنید وگرنه حین لحیم کاری آسیب می بیند.

6- از مایع لحیم مناسب استفاده کنید تا عمر دستگاه افزایش یابد.

7- اگر لازم شد پس از تعویض نوک هویه مجددا دمای آن را تنظیم کنید. چون نوک هویه ها متنوع و از جنس مواد مختلف هستند، سایز و ویژگی های منحصر بفردی دارند بنابراین دمای آنها متفاوت می باشد. لطفا حین استفاده به دمای کار مناسب آنها دقت کنید.

تعویض المنت حرارتی استیشن لحیم کاری

پس از خراب شدن این المنت، صبر کنید تا سرد شود سپس قسمت های آن را باز کنید و شروع به تعویض قطعات آن کنید. بخش های مختلف المنت در شکل های قبل مشخص می باشند.

لطفا از المنت های اصل برای تعویض استفاده کنید در غیر این صورت دستگاه خراب شده یا به درستی کار نخواهد کرد. ضمنا به قطبیت سنسورها دقت کنید و آنها را اشتباه وصل نکنید. المنت حرارتی از جنس سرامیک است و به راحتی خراب می شود بنابراین آن را فشار ندهید یا نمالید.

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
نظرات
ما هرگز ایمیل شما را با شخص دیگری به اشتراک نمی گذاریم.
حذف پاسخ

مواردی که با * مشخص شده اند، الزامی هستند

هنوز نظری ثبت نشده! اولین نفری باشید که نظر ثبت می کنید
محصولات مشابه
110,000 تومان
مشخصات شابلون همه کاره اندروید و آیفون آموئی AMAOE UNIVERSAL: شابلون همه کاره اندروید شابلون همه کاره آیفون ضخامت 0.12MM 16 قسمت و سایز مختلف سوراخ های مربع شکل و لوزی شکل cnc شده مقاوم در برابر دمای بالا ساخته شده...
95,000 تومان
مشخصات خمیرقلع 35 گرمی مکانیک XGSP50: درجه ذوب 183 درجه سانتیگراد درصد خلوص: 63 درصد قلع درصد خلوص: 37 درصد سرب سایز ذرات:  20 تا  38 um فلکس: IPX3 مناسب پایه سازی، ریبال ایسی و موارد مشابه تاریخ انقضاء: 1 سال بعد از...
ناموجود
نور تولید شده توسط لامپ یو وی باعث خشک شدن عایق برد میشود و شما میتوانید خرابی های برد را ترمیم کنید.همچنین با استفاده از این لامپ و عایق برد میتوانید سیم کشی های زیر آی سی و یا سیم جامپر بین دو نقطه ی مختلف بر روی...
ناموجود
● ارتفاع: 7.5 سانتیمتر ● کف ظرف: 6.7 سانتیمتر ● ضد زنگ و مقاوم ● مخصوص تمیز کردن نوک هویه ● با شکل و طراحی دقیق، باعث کارایی راحت و جلوگیری از کثیف شدن میز کار میشود ● از تجمع و اکسیداسیون روی نوک هویه جلوگیری میکند ●...
ناموجود
پد نسوز سیلیکونی مگنت دار سانشاین Sunshine SS-170 ● ابعاد: طول 48 سانتیمتر × عرض 32 سانتیمتر ● ضخامت کفی: 5 میلیمتر ● ضخامت جلوی پد ( بالای پد): 1.2 سانتیمتر ● مقاوم در برابر دمای 500 درجه سانتیگراد ● دارای خاصیت آنتی...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم