راهنمای خرید هویه تعمیرات موبایل

راهنمای خرید هویه تعمیرات موبایل

هویه یکی از پرکاربردترین ابزار تعمیرات موبایل است و قطعا افرادی که در زمینه تعمیرات فعالیت دارند از کارایی آن ها آگاهی کاملی دارند. به طور خلاصه هویه وسیله ای است که برای ایجاد اتصال قطعات الکتریکی بوسیله لحیم کاری استفاده می شود. اجزای تشکیل دهنده یک هویه شامل سه قسمت دسته، المنت و نوک هویه می باشد که دسته نوعی عایق حرارتی می باشد که از سوختگی دست جلوگیری می کند. المنت ها جریان الکتریکی را به حرارت تبدیل می کنند و آن را به نوک هویه انتقال می دهند و این امر باعث ذوب قلع شده و اتصال ایجاد می شود. ابتدایی ترین نوع هویه ها حدودا به ۴۰۰۰ سال قبل بر می گردد که استفاده محدودی داشتند و به مرور زمان همانطور که در مشخصات هیتر و هویه تعمیرات موبایل اشاره کردیم اولین نوع تجاری هویه ها در سال ۱۸۹۴ در آمریکا توسط شرکت American Beauty تولید شد. هویه ها انواع مختلفی دارند و هویه تعمیرات موبایل به دلیل حساسیت برد چاپی SMD عموما دارای نوک باریک و دمای پایین تری می باشد. به طور کلی هویه های مورد استفاده تعمیرات موبایل به شکل هویه دستی و هویه رو میزی می باشند.

اگر قصد خرید هویه تعمیرات موبایل دارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

هویه دستی

هویه

این نوع هویه ها ساده ترین و ارزان ترین هویه های موجود در بازار می باشند که کاربرد گسترده ای در صنعت الکترونیک دارند. از عمده ترین معایب این مدل از هویه ها توان مصرفی ثابت آن ها می باشد که قابلیت تنظیم دما را ندارند. این امر به صورتی می باشد که با اتصال هویه به برق شهری جریان و در نتیجه مقدار حرارت مشخصی و ثابتی تولید می شود. با توجه به نیاز قطعات برد به دمای متفاوت هنگام لحیم کاری، ممکن است این درجه حرارت ثابت به قطعات برد آسیب جدی برساند. از این رو هویه های دستی تعمیرات موبایل معمولا گزینه مناسبی برای افراد مبتدی نمی باشد و در حین سادگی نیاز به مهارت و تجربه کاری بالاتری می باشد.

هویه رومیزی

 هویه های رومیزی دارای توان های مختلفی هستند که در نوع پیشرفته آن ها این عمل بوسیله ولوم دمای صورت می گیرد. همانطور که در شکل بالا می بینیم انواع پیشرفته هویه های متغیر به شکل دیجیتال و پیشرفته تر می باشند و اصولا دارای پایه یا بیس هستند. از دیگر توانایی این نوع هویه ها می توان به قابلیت تنظیم دما و پرتاب باد خروجی اشاره کرد که معمولا به هیتر و هویه تعمیرات موبایل معروف هستند و کار بر روی بردهای حساس موبایل را آسان تر می کند و از هرگونه آسیب رساندن به قطعات جلوگیری می کند.

در هنگام خرید علاوه بر شرکت تولید کننده و کیفیت هویه باید به توان مصرفی و نوک هویه نیز توجه کافی را داشته باشید. توجه داشته باشید که بردهای موبایل از نوع چاپی و یا SMD هستند و دارای حساسیت بالایی می باشند و از این رو توصیه می شود برای لحیم کاری از هویه نوک نازک تر و دمای پایین استفاده شود.

نوشته شده در 1399-05-17 توسط ابزار های لحیم کاری در... 0 741

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو